релативно ние произведуваме поевтини производи со висок квалитет.

Ultra Thin LED пишување одбор (Painted Алуминиум граница)

ултра-тенок, предводени-пишување-board-насликани-алуминиум-граница

Детали информации од Ultra Thin LED пишување одбор (Painted Алуминиум граница):

 • Опис:Висок ритам пишување површина, може да напишете било карактери и дизајн графики со флуоресцентен фломастер пенкало по избор. Преносливо, формиран лесно, корисна во многу области, затворени и полу-отворено. Одржување слободен. Лесно Hanging или место на триножник.
 • Пишување на површина материјал: 2mm висок квалитет или акрилик 3мм висококвалитетни стакло
 • Материјал од надворешната рамка: 1.3mm Aluminum Alloy (црно или бронзени)
 • Дебелина: 13mm
 • Light source: LED
 • Извор на енергија: AC110V, AC240V
 • Оперативни моќ: DC12V
 • Консумираат: варираат во зависност од видот на ЛЕР и големината на светлината на квадрат.
 • LED живот:> 50.000 Hrs
 • Просечна живот без никакви грешки:> 5.000 Hrs
 • Направени за: Внатрешен и надворешен полу -
 • Опрема што се испорачува со: конвертор на напон, инсталација, обука
 • Пакување: кутија единствена светлина опфатени со балон навиват, дрвени случајот со стиропор. Исто така може да се пакуваат за на барања на клиентите.
 • Плаќаат метод: Paypal или Банкарски трансфер (ако одберете да платите преку PayPal, ќе плаќаат дополнителна услуга наплаќаат преку PayPal: 3,9% плус 0,30 $ USD)
 • Олово време: производство, ќе бидат уредени со во 24 часа по одредување на уплатата примена. Водството време ќе се реши врз основа на големината, complicatedness и бројот на светлината кутија.
 • Ред метод: 50% исплата во кеш, ние ќе ви испратиме повеќе видите слики на производот по завршување на производството за вашата потврда. Откако ќе го потврдите за исплата на биланс ќе се достави на производите за вас. (мора да се покаже на Банката задача белешка ако платени од страна на банка дознака)
 • Испорака: EMS, DHL, UPS-от и сл
 • Гаранцијата: Една година
 • Потврдување: CE

Забелешки:

 1. Општ стандард 40cm * 60cm, 50cm * 70cm, 60cm * 80cm, ние може да произведеме видови на спецификациите според барањата на клиентите.
 2. Во рамки може да биде не само природна боја на алуминиум, исто така, златна, црна, млечна белина, кафе, светли сребро и така натаму. (Трговија нарачки)
LedSignsNet.com живо Помош

Категорија

Преведувач

Популарни Тагови

Споделувањето и уживањето

Bookmark and Share

Жешка Продукти