ние произведуваме поевтини производи со релативно висок квалитет.

Предводени ултра тенки магнетизма LightBox (Алуминиум граница)

Предводени ултра тенки магнетизма LightBox (Алуминиум граница)

Подетални информации од Лед ултра тенки магнетизма LightBox (Алуминиум граничниот):

 • Опис: Материјалот на светлината водич плоча е увезена и добар квалитет, тоа е ултравиолетово отпорни и стареењето отпорни. Алуминиумска легура е оксидација третирани, тоа е убаво. Лицето може да се отвори, тоа е лесно да се промени слики. Тоа може да се користи во деловни центри, трпезарии сали, монополистички продавници, внатрешна декорација, покажуваат соби и така натаму.
 • Главната материјал: Алуминиумска акрилни и
 • Дебелина: 21mm
 • Извор на светлина: за ЛЕР
 • Извор на напојување: AC110V, AC240V
 • Оперативни моќ: DC12V
 • Консумираат: се разликуваат во зависност од видот на ЛЕР и големината на светлината кутија.
 • ЛЕР живот:> 50.000 часа
 • Просечен животен век, без никакви грешки:> 5.000 часа
 • Погоден за: Затворен
 • Се испорачува со: Напонски конвертор, Упатство за инсталација
 • Пакување: кутија единствена светлина покриени со меур заврши, дрвени случајот со стиропор. Исто така може да се пакуваат според барањата на клиентот.
 • Плаќаат метод: PayPal или банкарски трансфер (ако решите да се плати преку PayPal, ќе плаќаат дополнителна услуга наплаќаат преку PayPal: 3,9% плус 0,30 $ УСД)
 • Води време: производство ќе биде уреден со по 24 часа откако доби аванс. Водството време ќе се одлучи во зависност од големината, complicatedness и бројот на светлината кутија.
 • Цел метод: 50% аванс, ние ќе ви испратиме мулти-видите слики на производот, по завршувањето на производството за вашата потврда. Откако ќе се прими плаќањето на салдото ќе испорача производи за вас. (Што треба да се покаже на надлежностите банка белешка ако се плати од страна на Банката за дознака)
 • Испорака: EMS, DHL, UPS итн
 • Гаранцијата: Една година
 • Потврдување: CE, RHOS, UL, СВП, и сл

Забелешки:

 1. Општ стандард, А4, А3, А2, А1, можеме да произведе видови на спецификациите според клиенти барања.
 2. Рамките можат да бидат не само што природната боја на алуминиум, исто така, златна, црно, млечно бела, кафе, светло сребро и така натаму.
LedSignsNet.com Помош во живо

Категорија

Преведувач

Популарни Тагови

Сподели и уживајте

Обележувачот и Сподели

Жешка Производи