релативно ние произведуваме поевтини производи со висок квалитет.

Лед Ultra Thin светлината кутии (Алуминиумски гранично)

предводена-ултра-тенка светло-кутии-алуминиум-граница

Отворен агол Страна Дел од предната рамка
Отворен агол Страна Дел од предната рамка

Детали информации од Лед Ultra Thin светлината кутии (Алуминиумски погранична):

 • Опис: The материјал на светлината водич плоча е увезен и добар квалитет, ова е отпорен на ултравиолетовите и отпорен на стареење. Алуминиумски легури е оксидација се третираат, тоа е убаво. Рамката може да се отвори, тоа е лесно да се промени слики. Тоа може да се користат во бизнис центри, трапезарии сали, монополската продавници, внатрешна декорација, покажуваат простории и така натаму.
 • Главно материјал: акрилни
 • Дебелина: 8мм
 • Frame width: 33mm
 • Light source: LED
 • Извор на енергија: AC110V, AC240V
 • Оперативни моќ: DC12V
 • Консумираат: варираат во зависност од видот на ЛЕР и големината на светлината на квадрат.
 • LED живот:> 50.000 Hrs
 • Просечна живот без никакви грешки:> 5.000 Hrs
 • Направени за: затворен
 • Опрема што се испорачува со: конвертор на напон, инсталација, обука
 • Пакување: кутија единствена светлина опфатени со балон навиват, дрвени случајот со стиропор. Исто така може да се пакуваат за на барања на клиентите.
 • Плаќаат метод: Paypal или Банкарски трансфер (ако одберете да платите преку PayPal, ќе плаќаат дополнителна услуга наплаќаат преку PayPal: 3,9% плус 0,30 $ USD)
 • Олово време: производство, ќе бидат уредени со во 24 часа по одредување на уплатата примена. Водството време ќе се реши врз основа на големината, complicatedness и бројот на светлината кутија.
 • Ред метод: 50% исплата во кеш, ние ќе ви испратиме повеќе видите слики на производот по завршување на производството за вашата потврда. Откако ќе го потврдите за исплата на биланс ќе се достави на производите за вас. (мора да се покаже на Банката задача белешка ако платени од страна на банка дознака)
 • Испорака: EMS, DHL, UPS-от и сл
 • Гаранцијата: Една година
 • Потврдување: CE, RHOS, UL, СВП, итн
Тип Рамка големина (мм) Слика големина (мм) Извор на светлина Моќ Бруто тежина
А4 260 * 350 210 * 300 3W ЛЕР AC 100-240V 1.45Kg
А3 350 * 470 300 * 420 6W ЛЕР AC 100-240V 2.05Kg
А2 470 * 650 420 * 600 12W ЛЕР AC 100-240V 4.00Kg
А1 650 * 900 600 * 850 17W ЛЕР AC 100-240V 8.00Kg

Забелешки:

 1. Вкупната стандарден А4, А3, А2, А1, ние може да произведеме видови на спецификациите според барањата на клиентите.
 2. Во рамки може да биде не само природна боја на алуминиум, исто така, златна, црна, млечна белина, кафе, светли сребро и така натаму.
LedSignsNet.com живо Помош

Категорија

Преведувач

Популарни Тагови

Споделувањето и уживањето

Bookmark and Share

Жешка Продукти