релативно ние произведуваме поевтини производи со висок квалитет.

Комбинираната LED Crystal Light кутии

Детали информации од Комбинираната Crystal Light кутии:

 • Опис: Надворешен изглед е како кристал и што е мода.Светлината водич плоча е 3D ласерски гравирани и е отпорен на стареење и ултравиолетови. Тоа може да beplaced во барови, бизнис центри, трапезарии сали, монополската продавници, внатрешна декорација, покажуваат простории и така натаму.
 • Главно материјал: акрилни
 • Дебелина: 7mm
 • Light source: LED
 • Извор на енергија: AC110V, AC240V
 • Оперативни моќ: DC12V
 • Консумираат: варираат во зависност од видот на ЛЕР и големината на светлината на квадрат.
 • LED живот:> 50.000 Hrs
 • Просечна живот без никакви грешки:> 5.000 Hrs
 • Направени за: затворен
 • Опрема што се испорачува со: конвертор на напон, инсталација, обука
 • Пакување: кутија единствена светлина опфатени со балон навиват, дрвени случајот со стиропор. Исто така може да се пакуваат за на барања на клиентите.
 • Плаќаат метод: Paypal или Банкарски трансфер (ако одберете да платите преку PayPal, ќе плаќаат дополнителна услуга наплаќаат преку PayPal: 3,9% плус 0,30 $ USD)
 • Олово време: Производство, ќе бидат уредени со во 24 часа по одредување на уплатата примена. Водството време ќе се реши врз основа на големината, complicatedness и бројот на светлината кутија.
 • Ред метод: 50% исплата во кеш, ние ќе ви испратиме повеќе видите слики на производот по завршување на производството за вашата потврда. Откако ќе го потврдите за исплата на биланс ќе се достави на производите за вас. (мора да се покаже на Банката задача белешка ако платени од страна на банка дознака)
 • Испорака: EMS, DHL, UPS-от и сл
 • Гаранцијата: Една година
 • Потврдување: CE, RHOS, UL, СВП, итн
Тип Рамка големина (мм) Слика големина (мм) Visual големина (мм) Извор на светлина Моќ Бруто тежина
А4 400 * 310 320 * 230 300 * 210 5W ЛЕР AC 100-240V 2.15Kg
А3 420 * 550 340 * 470 320 * 450 7W ЛЕР AC 100-240V 3.88Kg
А2 500 * 650 420 * 570 400 * 550 10W ЛЕР AC 100-240V 5.3Kg
А1 600 * 900 520 * 820 500 * 800 16W ЛЕР AC 100-240V 11.5Kg

Забелешки: Заеднички стандарден А4 А3 А2 А1, ние може да произведеме видови на спецификациите според барањата на клиентите.

LedSignsNet.com живо Помош

Категорија

Преведувач

Популарни Тагови

Споделувањето и уживањето

Bookmark and Share

Жешка Продукти