релативно ние произведуваме поевтини производи со висок квалитет.

Single-страна Weatherproof LED light box (Алуминиумски гранично)

Детали информации на Single-страна Weatherproof LED light box (Алуминиумски погранична):

 • Опис: Алуминиум заклучување рамка; компјутер покрие одбор; Weatherproof пластична лента;Единствена рамка едностран заклучување систем, се 'и лесно да се префрлиш филм; Назад осветлен филм и платно за вашиот избор. Отворен светло кутии е направена со особено со уникатен дизајн на рамка за спречување на дожд. Можете да го користите широко отворено за својата функција водоотпорен.
 • Главно материјал: акрилни
 • Дебелина: 68mm
 • Light source: LED
 • Извор на енергија: AC110V, AC240V
 • Оперативни моќ: DC12V
 • Консумираат: варираат во зависност од видот на ЛЕР и големината на светлината на квадрат.
 • LED живот:> 50.000 Hrs
 • Просечна живот без никакви грешки:> 5.000 Hrs
 • Направени за: Indoor, Outdoor
 • Опрема што се испорачува со: конвертор на напон, инсталација, обука
 • Пакување: кутија единствена светлина опфатени со балон навиват, дрвени случајот со стиропор. Исто така може да се пакуваат за на барања на клиентите.
 • Плаќаат метод: Paypal или Банкарски трансфер (ако одберете да платите преку PayPal, ќе плаќаат дополнителна услуга наплаќаат преку PayPal:3,9% плус 0,30 $ USD)
 • Олово време: производство, ќе бидат уредени со во 24 часа по одредување на уплатата примена. Водството време ќе се реши врз основа на големината, complicatedness и бројот на светлината кутија.
 • Ред метод: 50% исплата во кеш, ние ќе ви испратиме повеќе видите слики на производот по завршување на производството за вашата потврда. Откако ќе го потврдите за исплата на биланс ќе се достави на производите за вас. (мора да се покаже на Банката задача белешка ако платени од страна на банка дознака)
 • Испорака: EMS, DHL, UPS-от и сл
 • Гаранцијата: Една година
 • Потврдување: CE, RHOS, UL, СВП, итн
LedSignsNet.com живо Помош

Категорија

Преведувач

Популарни Тагови

Споделувањето и уживањето

Bookmark and Share

Жешка Продукти