релативно ние произведуваме поевтини производи со висок квалитет.

Двокреветна-страна LED осветлување Магнетна тенки кутии

Детали информации Double-страна LED осветлување Магнетна тенки кутии:

 • Опис: The Thin Магнетна LED осветлување кутии прифаќа апсорбираат корица која е лесна за промена слики и одржување. Тоа е деликатна алуминиумска легура рамка и различни бои може да се избере, како што се сребрена, црна, итн рамката е само 17mm дебелина 35мм и широк и е единствена земја. Таа е широко употребуван во супермаркет, хотел, фото студио, административна зграда, аеродроми, трговски центар, бизнис центар, итн Алуминиумска рамка, лесно да се промени слики, апсорбираат корица, во споредба со традиционалните light box, тоа е полесно да се промени слики.
 • Главно материјал: акрилни
 • Light source: LED
 • Извор на енергија: AC110V, AC240V
 • Оперативни моќ: DC12V
 • Консумираат: варираат во зависност од видот на ЛЕР и големината на светлината на квадрат.
 • LED живот:> 80.000 Hrs
 • Просечна живот без никакви грешки:> 8.000 Hrs
 • Направени за: затворен или отворен
 • Се испорачува со: конвертор на напон, инсталација, обука
 • Пакување: кутија единствена светлина опфатени со балон навиват, дрвени случајот со стиропор. Исто така може да се пакуваат за на барања на клиентите.
 • Плаќаат метод: Paypal или Банкарски трансфер (ако одберете да платите преку PayPal, ќе плаќаат дополнителна услуга наплаќаат преку PayPal: 3,9% плус 0,30 $ USD)
 • Олово време: производство, ќе бидат уредени со во 24 часа по одредување на уплатата примена. На олово време ќе се реши врз основа на големината, complicatedness и бројот на светлината кутија.
 • Ред метод: 50% исплата во кеш, ние ќе ви испратиме повеќе видите слики на производот по завршување на производството за вашата потврда. Откако ќе го потврдите за исплата на биланс ќе се достави на производите за вас. (мора да се покаже на Банката задача белешка ако платени од страна на банка дознака)
 • Испорака: EMS, DHL, UPS-от и сл
 • Гаранцијата: Една година
 • Потврдување: CE, RHOS, UL, СВП, итн
LedSignsNet.com живо Помош

Категорија

Преведувач

Популарни Тагови

Споделувањето и уживањето

Bookmark and Share

Жешка Продукти